مالیات مدرسه غیر انتفاعی (تکمیلی)

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات اشخاص حقوقیمالیات مدرسه غیر انتفاعی (تکمیلی)
علیرضا قاسمی پرسیده شده در 2 ماه پیش

اگر یک مدرسه غیرانتفاعی دارای مجوز از وزارت آموزش و پرورش، از محل واگذاری سالنهای آموزشی موسسه به اشخاص حقیقی و حقوقی جهت برگزاری همایش درآمد کسب کند آیا این درآمد مشمول مالیات است؟ اگر درآمد حاصل از اجاره سالن در سال دویست و پنجاه میلیون تومان باشد و هزینه های مدرسه هشتصد میلیون تومان در سال باشد، آیا امکان تهاتر درآمد اجاره سالن با هزینه های مدرسه وجود دارد که مالیاتی پرداخت نشود؟ یا باز هم درآمد اجاره مشمول مالیات هست و باید 25 درصد استهلاک را کم کرد و با نرخ ماده 105 مالیات اجاره سالن را محاسبه کرد؟(با تشکر از زحمات شما)

1 پاسخ
علی رهنما 2 ماه قبل پاسخ داده شده
اطلاعات کامل را نوشته و در دیدگاه ارسال کنید
اگر دفاتر دارید و مبلغ درآمد را درسایر درآمدها درج کنید و مالیات پرداخت کنید  که اگر درآمد همایش هم  معاف است  در قسمت معاف ثبت کنیدولی ۲۵ درصد استهلاک برای مالک است و شما مشمول نمیشوید

دکمه بازگشت به بالا