معافیت بیمه سهم کارفرما برای کارگاه های 5 نفر

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: بیمه تامین اجتماعیمعافیت بیمه سهم کارفرما برای کارگاه های 5 نفر
حمید پرسیده شده در 1 ماه پیش

با عرض سلام شرکتی هستیم که چند سالی هست از معافیت 5 نفر سهم کارفرما استفاده میکنیم و سوالم اینه آیا خود کارفرما (مدیرعامل) که 27% باید هزینه بیمه برای کارفرمایی رد کنه براش امکان پذیر هست از اون 20% معافیت استفاده کنه و یا فقط شامل کارکنان میشه ؟  تعداد کارکنان با خود کارفرما 5 نفر میشند اگر توضیحاتتون کامل و جامع باشه ممنون میشم

1 پاسخ
علی رهنما 1 ماه قبل پاسخ داده شده
ماده ۵- کارفرمایان مشمول این قانون مکلفند صورت مزد افـراد شـاغل در کارگـاه خـود و همچنین حق بیمه سهم آنان و مابقی حق بیمه سهم خود را براساس ماده ۲ این آئین نامـه و قانون و مقررات تامین اجتماعی ظرف مهلتهای مقرر بسازمان تسلیم و پرداخـت نماینـد. در غیر اینصورت قبول لیستهای معوقه موکول به بررسی و تایید سازمان خواهد بود. کاملا مشخص است کارفرما جزو این ۵ نفر نباید باشد و قرارداد جداگانه با بیمه ببندید
دکمه بازگشت به بالا