پرداخت کارفرما بابت آزاد کردن زندانی

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: سایر موضوعات مالیاتیپرداخت کارفرما بابت آزاد کردن زندانی
مرضیه رحیمی پرسیده شده در 2 سال پیش

اگر کارفرما از حساب شخصی خود پولی را جهت آزاد کردن زندانی پرداخت کند ، آیا می‌توان به عنوان کمک های نقدی در نظر گرفت، با توجه با اینکه تنها مستندات فیش واریز به حساب شخص می باشد ؟

مختاری 2 سال قبل پاسخ داده شده

. برای کمک نقدی باید وجه ازصندوق خارج شده باشد. شما میتوانید به میزان مبلغی که ایشون پرداخت کردند از صندوق خارج کنید و با ارائه مستندات به ایشان پرداخت کنید. فیش پرداختی هم بعنوان مستندات پیوست کنید

سوالات مرتبط

4 پاسخ
حامد مهری 2 سال قبل پاسخ داده شده
سلام بله شدنیه
علی رهنما 2 سال قبل پاسخ داده شده
به شرطی که از طریق مراجع با صلاحیت عمل کرده باشید هزینه قابل قبولی است که حتی میتواند از سود طرف کسر کند که خودبخود بخشی از آن مالیات محسوب میشود
حسین 2 سال قبل پاسخ داده شده
سلام  ماده 172 ق .م.م را بخونننننننننننننننننننننننن
علی رهنما 2 سال قبل پاسخ داده شده

بله ماده ۱۷۲ را هم میخوووووونیم ولی انتظاراینه که برداشت خود را از قانون بفرنایید

علی رهنما 2 سال قبل پاسخ داده شده
جمع بندی جوابها این است که چون از حساب شخصی بوده و ازطریق مراجع ذیصلاح نبوده و صرفا به حساب شخص زندانی واریز شده است این هزینه به عنوان خیریه قبول نمیشود  مثل این هست مبلغی بابت تعمیرات مدرسه ای به مدیر مدرسه داده شود  به عنوان کار خیریه قبول نیست چون باید تایید خیرین مدرسه ساز یا انجمن مربوطه یا آموزش پرورش داشته باشد  حسن ثبت هزینه خیریه در این است که از سود کم میشود یعنی اگر ۱۰۰تومن سود داشته باشید باید ۲۵ تومن مالیات بدهید ولی اگر ۲۰ تومن کار خیریه کرده باشید باید ۲۰ تومن مالیات بدهید پس اینجوری با ۲۰ تومن هزینه ۵ تومن در مالیات صرفه جویی میکنید به عبارت دیگر انگار شما مالیات را پرداخت کرده اید و دولت خرج خیریه کرده است
دکمه بازگشت به بالا

کارگاه آنلاین 2 روزه

آموزش جامع حقوق و دستمزد 1403

نیم بها تا تاریخ 8 اردیبهشت

آموزش حقوق و دستمزد 1403