ترمیم 6 ماه یکبار حقوق ها درخواست جامعه ی کارگری

ترمیم 6 ماه یکبار حقوق ها درخواست جامعه ی کارگری

دستمزد کارگران برای سال آینده تعیین شد ؟

با اعلام سمیه گلپور، رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری کشور ، علی رغم وجود اختلاف نظرها در خصوص موضوع افزایش حقوق های کارگران برای سال آینده ، مبلغ 12میلیون و 479هزار و 500 تومان مبنای محاسبات دولت و کارفرمایان خواهد بود . تعیین این عدد در حالی است که نسبت به آنچه در محاسبات کارشناسی شده کارگران دیده شده، چیزی در حدود 5 میلیون تومان اختلاف دارد . این درحالی است که  در کشور شاهد یک جنگ اقتصادی هستیم و هر روز نرخ تورم در حال افزایش است و همچنین عدم ثبات قیمت ها در بازار از جمله عواملی هستند که هزینه های سبد معیشت کارگران را تحت تاثیر قرار می دهد .

 ترمیم حقوق هر 6 ماه یک بار درخواست جامعه ی کارگری است

گلپور در ادامه افزود : با توجه به وضعیت معیشتی مردم، دولت به منظور جبران مشکلات معیشتی کارمندان رقمی را در نیمه دوم سال به حقوق آن ها اضافه نمود. حال با توجه به این موضوع که کارشناسان اقتصادی برای سال آینده تورم بالایی را پیش بینی کرده اند ، درخواست جامعه ی کارگری این است که دولت حداقل هر 6ماه با استفاده از قاعده فورس ماژور دستمزد کارگران را ترمیم کند چرا که ظرفیت های قانونی لازم جهت اعمال این ترمیم وجود دارد . رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری کشور همچنین تصریح کرد : با توجه به این مسئله که کارگران در جنگ نابرابر اقتصادی مانند یک سرباز در خط مقدم هستند ، بنابراین لازم است به منظور پایداری در میدان نبرد مسلح شوند تا بتوانند با توجه به واقعیت های جامعه از حداقل های لازم برخوردار باشند .

احسان مومنی

احسان مومنی

محقق و پژوهشگر مالی و مالیاتی

می‌توانید سوالات مالی و مالیاتی خود را در تالار پرسش و پاسخ حسابنو مطرح نمایید، کارشناسان ما در کوتاهترین زمان ممکن، پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

خبرهای مرتبط

دکمه بازگشت به بالا

دوره‌های آموزشی ویژه با تخفیف نوروزی

30% تخفیف برای مدت محدود