مالیات و بیمه پاداش بهره وری

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: بیمه تامین اجتماعیمالیات و بیمه پاداش بهره وری
راضیه جمالی پرسیده شده در 12 ماه پیش

با سلام و تشکر از سایت خیلی خوبتون. در ماه اول به کارگیری یک کارگر که در قرارداد، حقوق پایه اداره کار برایش در نظر گرفته شده، به دلیل رضایت کارفرما مبلغی بیشتر از حقوق پایه پرداخت شده (تقریبا 35 درصد حقوق پایه ماهانه)، سوالم این هست که آیا مبلغ مشمول بیمه و مالیات میشه یا خیر؟ آیا این مورد را میشه به حساب پاداش بهره وری گذاشت و غیر مشمولش کرد؟ و آیا شرایط خاصی باید داشته باشه تا این مبلغ پرداخت شده مشمول بیمه و مالیات نشه و از کارگر کسر نشه؟

majid ghasemnezhad baei 4 هفته قبل پاسخ داده شده

با سلام
احتراماً با توجه به اينكه در بخش نامه 11/3 سازمان تأمين اجتماعي در بهمن ماه 1399 ، پاداش بهره وري و پاداش افزايش توليد مشمول كسر حق بيمه بوده ، اين مورد در شوراي عالي سازمان تأمين اجتماعي مجدد در سال 1400 مورد بررسي قرار گرفت و در مرداد 1400 مصوب شد كه اين مورد از شمول كسر بيمه خارج شود و مشمول كسورات بيمه اي قرار نگيرد.
براي بررسي اين موضوع مي توانيد در سايتهاي معتبر مالي و مالياتي و مشاوران حسابرسي تأمين اجتماعي نيز كمك بگيريد.
فقط شرطي را مدنظر قرار داده اند كه پاداش بهره وري و افزايش توليد بايد با توافق نامه اي في مابين شركت/كارفرما و سازمان تأمين اجتماعي باشد و مطابق آن دستورالعمل و توافق نامه پرداخت پاداش بهر وري صورت گيرد كه اين امر مستلزم صرف زمان زياد مي باشد.
با درود

سوالات مرتبط

1 پاسخ
علی رهنما 12 ماه قبل پاسخ داده شده
مطابق پاسخهایی که اساتید در همین جا دادند در بودجه ۱۴۰۱ معافیت پاداش بهره وری کلا برداشته شده و مشمول بیمه و مالیات هست
دکمه بازگشت به بالا

آموزش جامع و عملیاتی سامانه مودیان

12 ساعت آموزش + آپدیت‌های مستمر رایگان

کاملا اجرایی و با جزئیات کامل صفرتاصد مراحل

آموزش سامانه مودیان