هزینه های قبل از بهره برداری

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیاتهزینه های قبل از بهره برداری
محمد فتح الهی 3 هفته قبل

با سلام خدمت استاد صدرایی عزیز
اول از همه تشکر میکنم بابت کتاب بسیار مفید و خوبی که نگارش کردید و در مرحله بعد بابت پشتیبانی از کتابتون توسط همین تالار پرسش و پاسخ
سوال بنده این است . جدیدا در شرکتی بصورت پاره وقت مشغول بکار هستم (شرکت با مسئولیت محدود) این  شرکت در سال ۱۳۶۸ به ثبت رسیده است و از سال ۹۷ مجدد شروع بکار داشته .
۱)دردیماه ماه ۹۷ مدیرعامل  بصورت حقیقی  قرارداد اجاره ای با شرکت حقوقی  به مدت یکسال بسته است .تا اینکه در شهریور ۹۸ وقتی خواستند کارگران را بیمه کنند نیاز به اجاره نامه با کد رهگیری بود که این بار مدیرعامل در شهریور ۹۸ قرارداد اجاره  را تحت عنوان شرکت حقوقی با شرکت حقوقی آن هم از تاریخ دی ماه ۹۷ تا دی ماه ۱۴۰۰ به مدت ۳ سال ی بندند .متاسفانه تا بحال حسابدار نداشتند و تکالیف قانونی را انجام ندادند (دفاتر ۹۸ ندارند -اظهارنامه ۹۷ رد نکرده اند – فصلی ۱۶۹ و ارزش افزوده نیز رد نکرده اند )
بنده از بهمن ماه ۹۸ مشغول بکار شدم . ثبت اسناد مالی از ۹۷ را انجام داده ام ولی سوال بنده این است که اعلام واقعی شروع بکار شرکت را از چه تاریخی اعلام کنیم ؟؟؟
از شهریور۹۸ که پرسنل بیمه شده اند؟
از دی ۹۷ که اجاره شخص حقوقی بسته شده است ؟
یا از ۲۳ تیر ۹۸ که در اداره دارایی آغاز فعالیت زده اند ؟
لطفا راهنمایی بفرمایید به نحوی که با توجه به انجام ندادن تکالیف قانونی توسط شرکت به بهترین نحو انجام شود
با تشکر از زحمات شما – اردتمند فتح الهی

1 پاسخ

سلام و وقت به خیر
اینکه تاکنون برخی تکالیف انجام نشده ارتباطی با شروع فعالیت و تصمیم‌گیری درباره آن را ندارد. شروع فعالیت از نظر اداره مالیات زمانی است یکی از موارد زیر محقق شده باشد به شرط تقدم در آن
تاریخ اولین تراکنش مالی
تاریخ شروع اجاره نامه
تاریخ ثبت شرکت یا انجام تغییرات مبنی بر شروع فعالیت مجدد
تاریخ انجام معامله و ارسال اطلاعیه طرف مقابل برای شما
تاریخ انجام هزینه یا خرید توسط شما
هر کدام که مقدم‌تر باشد ملاک شروع مجدد فعالیت شماست

دکمه بازگشت به بالا
بستن