پرداخت حق بیمه برای فعالیت من اجباری است؟

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: قانون کار و حقوق و دستمزدپرداخت حق بیمه برای فعالیت من اجباری است؟
حمید کریمی پرسیده شده در 8 ماه پیش

باسلام من در یک موسسه آموزشی به عنوان مدیر کار میکنم که حق الزحمه ماهانه من براساس تعداد جلسات برگزار شده آموزشی محاسبه و پرداخت می شود یعنی به نحوی کمیسیونی و بصورت تمام وقت در آنجا مشغول کارهستم.

چون موسسه کدکارگاهی نداره و هیچ یک از پرسنل بیمه نیستند حق بیمه ماهانه با حقوق ماهانه نقدا به بنده پرداخت می شد.  کارفرما درسال جدید اعلام کرده که چون کمیسیون بگیر هستم این حق بیمه را دیگر پرداخت نمی کند. میخواستم بپرسم که آیا چنین چیزی درسته یا خیر.باتشکر و سپاس از شما
سوالات مرتبط

1 پاسخ
علی رهنما 8 ماه قبل پاسخ داده شده
در ابتدا که کارفرما خیلی اشتباه کرده اند که حق بیمه را به شما پرداخت کرده اند و مطابق قانون رافع مسئولیت ایشان در قبال بیمه نمودن پرسنل نمیباشد در مورد سال جدید بستگی به قرارداد شما دارد اگر مطابق قرارداد مشمول قانون کار نباشید کارفرما میتواند از قراردادهای تک نفره عدم شمول ماده ۳۸ استفاده کند که شما میتوانید بیمه اختیاری شوید و هزینه بیمه خود را به دستمزد و کمیسیون اصافه کنید   ولی اگر قرارداد ندارید و یا اگر دارید حالت پیمانکاری ندارد و به تایید تامین اجتماعی نرسیده است حتما باید نسبت به درج نام شما در لیست بیمه اقدام کند ضمن اینکه عدم دریافت کدکارگاهی عواقب سنگینی دارد  و شما هم در صورت تمایل حتی بعد از پایان کار و قطع رابطه حق اعتراص و شکایت دارید   فقط در خال حاضر مدارک و مستندات حصور خود را جمع آوری کنید
دکمه بازگشت به بالا