آموزش حسابداریآموزش مالیاتآموزش های رایگان

اطلاعیه الزام به ارائه صورتهای مالی حسابرسی شده

اطلاعیه موضوع ماده 272 ق‌م‌م

اطلاعیه جدید سازمان درخصوص الزام به ارائه صورتهای مالی حسابرسی شده منتشر شد.

بر اساس این اطلاعیه حدنصاب‌های جدیدی برای اشخاص حقوقی و اشخاص حقیقی گروه اول به منظور الزام آنها به ارائه صورتهای ماده حسابرسی شده در راستای موضوع ماده 272 قانون مالیاتهای مستقیم تعیین شده است.

بر اساس اطلاعیه سازمان امور مالیاتی که در دیماه 1401 منتشر شد علاوه بر فعالان اقتصادی که بر اساس نوع فعالیت خود ملزم به ارائه صورتهای مالی حسابرسی شده هستند، سایر اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل گروه اول نیز که بر اساس حجم فعالیت خود، میزان فروش (درآمدهای عملیاتی و غیرعملیاتی) آنها بالاتر از 20 میلیارد تومان دارند و یا جمع دارایی‌های آنها در اقلام ترازنامه (صورت وضعیت مالی) بیشتر از 35 میلیاردتومان باشد به همراه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال 1402 یا حداکثر 3 ماه بعد از تاریخ انقضای تسلیم اظهارنامه مالیاتی خود ملزم به ارائه صورتهای مالی حسابرسی شده به سازمان امور مالیاتی هستند.

نکات مهمی در ویدیوی آموزشی زیر آماده شده است که شما را به دیدن این فیلم کوتاه دعوت می‌کنیم.

فیلم آموزش نکات ارائه صورتهای مالی حسابرسی شده

اطلاعیه جدید ماده 272

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. باسلام
    شرکتی که شامل نرخ صفر مالیاتی است و درآمدش بیشتر از ۸ میلیارد در سال ۱۴۰۱ باشه و گزارش حسابرسی رو ارائه نکنه شامل جریمه میشه؟

  2. سلام
    شرکتی که شامل نرخ صفر مالیاتی میباشد و درآمدش در سال ۱۴۰۱ بیشتر از ۸ میلیارد باشد بابت عدم ارائه گزارش حسابرسی مشمول جریمه میشود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا